Nasze Centrum KCDK zostało partnerem II Kongresów Pacjentów Kardiologicznych. Wydarzenie dedykowane wszystkim pacjentom - szczególnie ze schorzeniami serca i naczyń odbędzie się 13 grudnia br. (piątek) w przepięknych salach ICE Cracow Congress. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Już w najbliższy piątek, tj. 29 listopda br., zapraszamy na konsultację u Doktora Roberta Małka, chirurga plastycznego. Doktor Małek, pełniący na co dzień funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie, specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii estetycznej, rekonstrukcyjnej wad wrodzonych, onkologii i następstwami pourazowymi oraz leczeniem oparzeń.

Już od tego miesiąca zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej. Doświadczony zespół specjalistów chirurgów plastyków: lek. Robert Małek- Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie oraz dr med. Aldona Stachura - Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu zapraszają na konsultacje.

Już jutro w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędą się uroczystości nadania tytułu profesora honorowego dla Pana Profesora Jacka Dubiela. Pan Profesor Dubiel, jak informuje uniwersytet, zostanie uhonorowany szczególne za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz promowanie rozwoju kadry naukowej.

Szanowny Panie Profesorze, składamy wyrazy szacunku i moc gratulacji. Zespół KCDK. Czujemy się wyróżnieni mając sposobność współpracować z Pana Profesorem na co dzień.

Doktor Kasprzyk Katarzyna, specjalista neurologii, dołączyła do zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego. Doktor Kasprzyk, wieloletni pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, swoim doświadczeniem medycznym wspiera pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, w tym cierpiącymi na bóle głowy, zaburzenia pamięci, choroby układu pozapiramidowych. Pacjentom uskarżającym się na migreny, ruchy mimowolne głowy, szyi, szczękościsk wdraża skutecznie terapię toksyną botulinową.

Informujemy, że zamknęliśmy rejestrację na badania USG piersi w ramach Akcji Gabinety Różowej Wstążki. Cieszymy się na tak ogromy odzew z Waszej strony! Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB oraz strony www w tematach kolejnych akcji!
Warto się badać!

Wszystkim pacjentom zainteresowanym konsultacjami u Pani Doktor Ewy Rutkowskiej, dermatolog dzieci i dorosłych, przekazujemy informację o nowy terminach wizyt. W październiku pani Doktor będzie konsultować pacjentów 16 oraz 31 dnia października. Osoby zainteresowane konsultacją prosimy o kontakt z Rejestracją KCDK.

Rejestracja <kliknij tutaj>

KCDK dołącza do ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi - Gabinety Różowej Wstążki. Akcja prowadzona jest w ramach kampanii „AVON Kontra Rak Piersi” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amazonki”. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Lekarzem patronującym naszą Akcję jest dr Ewa Załęga-Trąbka.

Konsultacje dziecięce zapewniamy zarówno w zakresie endokrynologii, dermatologii, jak i nefrologii. Nasi lekarze, dr Żurek-Wolnik - dermatolog i wenerolog, specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu dzieci z chorobami skórnymi, w tym łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, wypryski. Doktor Katarzyna Tyrawa konsultuje najmłodszych pacjentów uskarżających się na choroby tarczycy, nadnerczy, gonad, otyłości, chorób przysadki mózgowej, zaburzeń wzrastania jak również zespoły policystycznych jajników, hiperandrogenizacjii, zaburzeń różnicowania płciowego.

Już 9 października br. (środa), odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rozmowy o człowieku". Po wakacyjnej przerwie gościem pani Profesor Dominiki Dudek będzie Jurek Owsiak.  Październikowe spotkanie odbywa się w ramach „HUMAN WEEK”- I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Termin ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż dnia 10 października jest obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Wśród zabiegów, które są dostępne w naszym Centrum jest również rektoskopia. Badanie wykonuje dr Przemysław Cuber, chirurg ogólny proktolog. Pytają Państwo na czym polega rektoskopia? Badanie rektoskopowe polega na wprowadzeniu do odbytnicy przez odbyt rektoskopu, mającego kamerę, źródło światła i sprzęt umożliwiający ewentualne pobranie wycinków lub usunięcie zmian. Lekarz dokładnie ogląda i ocenia stan błony śluzowej i napięcie zwieraczy, ewentualnie stwierdza obecność zmian, takich jak polipy, guzy, guzki krwawnicze oraz przetoki. Rektoskopia trwa od kilku do kilkunastu minut.

Dr hab. med. Dorota Drożdż dołącza do zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego. Pani Doktor w zakresie schorzeń nefrologicznych zajmuje się zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Na co dzień pełni funkcję Kierownika Kliniki Nefrologii Dziecięcej i Zakładu Dializ Katedry Pediatrii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Już w najbliższy piątek, tj. 6 września br., w naszym Centrum konsultować będą chirurdzy naczyniowi - dr. med. Alzayany Imohamed oraz lek. Łukasz Nowarski. W ramach konsultacji naczyniowej, w razie potrzeby, wykonywane jest badanie USG Doppler kończyn dolnych. Lekarze konsultują pacjentów w zakresie  chorób tętnic (miażdżyca), chorób żył (żylaki kończyn), stopy cukrzycowej, obrzęków limfatycznych, czy leczenia pajączków i drobnych żylaków.

Doktor Balawender Robert, chirurg ogólny i proktolog, przyjmuje w naszym Centrum w ramach Poradni Ogólnej. Konsultuje pacjentów m.in. w zakresie schorzeń układu pokarmowego, schorzeń żołądka (choroba wrzodowa, krwawienia), chorób dwunastnicy (choroba wrzodowa, stany przednowotworowe), przepuklin jak również, żylaków odbytu (hemoroidów), znamion, brodawek, guzków, tłuszczaków. 

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?