Lato to czas zdecydowanie większej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych. Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może przynieść przykre konsekwencję. Pojawienie się nietypowych w wyglądzie zmian barwnikowych (zmieniający się kształt, kolor, wielkość) powinno zmotywować nas do wizyty u specjalisty dermatologii i wykonania dermatoskopii.

Czas wakacji chętnie wykorzystujemy na zabiegi chirurgiczne czy to zabieg korekcji odstających uszu/ucha czy korekty opadających powiek. Wolne dni, możliwość spokojnej regeneracji i powrotu do pełnej formy po zabiegu stanowią główne argumenty do przeprowadzenia w tym czasie zabiegu. O kwalifikację do m.in. ww. zabiegów można zapytać, skonsultować i zakwalifikować w trakcie wizyty konsultacyjnej u dr Aldony Stachury, specjalisty chirurgii plastycznej.

Biopsje aspiracyjne cienkoigłowe pod kontrolą usg w naszym ośrodku wykonuje zespół doświadczonych specjalistów, wyszkolonych w wiodących ośrodkach onkologicznych w Polsce - lek. Karol Smoła - radiolog (rezydent Centrum Onkologii Kielce) oraz lek. Barbara Budzynowska - patomorfolog (rezydent Instytut Onkologii w Gliwicach).

Już w najbliższą sobotę , tj. 20 czerwca, doktor Mateusz Dworak będzie udzielał konsultacji dla pacjentów laryngologicznych. Pacjentów poszukujących wsparcia w zakresie schorzeń nosa, zatok, gardła, krtani czy uszu prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerami telefonów: 12 621 15 20 lub 696 18 47 97.

Drodzy Pacjenci, informujemy, że 12 czerwca br., to jest w najbliższy piątek nasze centrum będzie nieczynne. Do pracy wracamy po długim weekendzie, czyli już 15 czerwca br. 
Odpoczywajcie.

Doskwierają Ci problemy w okolicy ucha? nosogardła? Potrzebujesz konsultacji laryngologicznej w gabinecie lekarskim? Doktor Mateusz Dworak od czerwca br. uruchamia grafiki i zaprasza na wizyty lekarskie do gabinetu w naszym Centrum. 

Chcesz bezpiecznie przekroczyć granice w okresie koronawirusa? Potrzebujesz wyjechać do Austrii czy Słowacji? Zrób badanie na SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR wraz z wystawianym do wyników badania zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym ujemny wynik testu na COVID-19 i bezpiecznie przekraczaj granice państwa.

Hand photo created by freepik - www.freepik.com

Migrena objawia się uporczywym i nawracającym bólem głowy. Należy do grupy schorzeń o podłożu neurologicznym o wyjątkowo przykrych dla pacjenta dolegliwościach. Aktualnie, w leczeniu migreny wykorzystuje się szerokie spektrum grup lekowych. Praktykuje się także postępowanie o podłożu niefarmakologicznym, preparaty biologiczne, techniki neurostymulacji, oraz toksynę botulinową.

Znamy nowe terminy konsultacji dr Barbary Zawiślak, specjalisty kardiologii. Pacjenci zainteresowani wykonaniem badania echo serca (USG serca) wraz z konsultacją kardiologiczną u Pani Doktor Zawiślak zapraszamy 21 i 25 maja br. (czwartek oraz poniedziałek). Prosimy pamiętać o wcześniejszej rejestracji wizyty w formie telefonicznej (12 621 15 20) lub mailowej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Na łamach najnowszego wydania specjalistycznego Journal für Kardiologie - Austrian Journal of Cardiology, opublikowano wypowiedź prof. dr hab. med. Dariusza Dudka, kardiologa, prezesa Elekta European Association for Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI ESC). W czasopiśmie czytamy:

Ważna informacja. Od teraz, dr Roman Kuśnierczyk, specjalista chirurgii ogólnej oraz naczyniowej zapewni Pacjentom KCDK realizację badań USG tarczycy oraz USG jamy brzusznej wraz z konsultacją chirurgiczną. Do wakacji, cena badania USG wraz z konsultację będzie wynosić 200 zł.

Już 22 maja br.(piątek) dr Aldona Stachura będzie prowadzić konsultacje. Pacjentów zainteresowanych wsparciem chirurga plastycznego i zabiegami w tym zakresie serdecznie prosimy o kontakt i rejestrację. Jednocześnie informujemy, że podczas pandemii COVID-19 doktor Aldona Stachura realizuje zabiegi w trybie ambulatoryjnym z zachowaniem najwyższych protokołów bezpieczeństwa.

W wyniku ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych na skórze pojawiają się zmiany, których nie wolno bagatelizować. Dermatoskopia, to właśnie badanie, które pomaga w ocenie zmian skórnych, ustaleniu ewentualnego procesu ich leczenia czy etapów ich obserwacji pod nadzorem lekarza specjalisty dermatologii. Doktor Żurek-Wolnik, nasz dermatolog, zarówno dzieci i dorosłych zaprasza na konsultacje w każdy wtorek i piątek. Przy wskazaniach badanie dermatoskopowe jest realizowane przez Panią Doktor w trakcie konsultacji lekarskiej. 
 

Profesor Jacek Legutko uruchamia dodatkową pulę terminów dla Pacjentów obarczonych schorzeniami kardiologicznymi. W maju, Profesor będzie konsultował dotychczasowych i nowych Pacjentów dodatkowo w dniach 20, 22, 27 oraz 29 maja.  Celem rejestracji prosimy o kontakt pod numerami telefonów 12 621 15 20 lub 696 18 47 97.
 

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?