Doktor Kasprzyk Katarzyna, specjalista neurologii, dołączyła do zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego. Doktor Kasprzyk, wieloletni pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, swoim doświadczeniem medycznym wspiera pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, w tym cierpiącymi na bóle głowy, zaburzenia pamięci, choroby układu pozapiramidowych. Pacjentom uskarżającym się na migreny, ruchy mimowolne głowy, szyi, szczękościsk wdraża skutecznie terapię toksyną botulinową.

Informujemy, że zamknęliśmy rejestrację na badania USG piersi w ramach Akcji Gabinety Różowej Wstążki. Cieszymy się na tak ogromy odzew z Waszej strony! Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB oraz strony www w tematach kolejnych akcji!
Warto się badać!

Wszystkim pacjentom zainteresowanym konsultacjami u Pani Doktor Ewy Rutkowskiej, dermatolog dzieci i dorosłych, przekazujemy informację o nowy terminach wizyt. W październiku pani Doktor będzie konsultować pacjentów 16 oraz 31 dnia października. Osoby zainteresowane konsultacją prosimy o kontakt z Rejestracją KCDK.

Rejestracja <kliknij tutaj>

KCDK dołącza do ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi - Gabinety Różowej Wstążki. Akcja prowadzona jest w ramach kampanii „AVON Kontra Rak Piersi” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amazonki”. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Lekarzem patronującym naszą Akcję jest dr Ewa Załęga-Trąbka.

Konsultacje dziecięce zapewniamy zarówno w zakresie endokrynologii, dermatologii, jak i nefrologii. Nasi lekarze, dr Żurek-Wolnik - dermatolog i wenerolog, specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu dzieci z chorobami skórnymi, w tym łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, wypryski. Doktor Katarzyna Tyrawa konsultuje najmłodszych pacjentów uskarżających się na choroby tarczycy, nadnerczy, gonad, otyłości, chorób przysadki mózgowej, zaburzeń wzrastania jak również zespoły policystycznych jajników, hiperandrogenizacjii, zaburzeń różnicowania płciowego.

Już 9 października br. (środa), odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rozmowy o człowieku". Po wakacyjnej przerwie gościem pani Profesor Dominiki Dudek będzie Jurek Owsiak.  Październikowe spotkanie odbywa się w ramach „HUMAN WEEK”- I Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Termin ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż dnia 10 października jest obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Wśród zabiegów, które są dostępne w naszym Centrum jest również rektoskopia. Badanie wykonuje dr Przemysław Cuber, chirurg ogólny proktolog. Pytają Państwo na czym polega rektoskopia? Badanie rektoskopowe polega na wprowadzeniu do odbytnicy przez odbyt rektoskopu, mającego kamerę, źródło światła i sprzęt umożliwiający ewentualne pobranie wycinków lub usunięcie zmian. Lekarz dokładnie ogląda i ocenia stan błony śluzowej i napięcie zwieraczy, ewentualnie stwierdza obecność zmian, takich jak polipy, guzy, guzki krwawnicze oraz przetoki. Rektoskopia trwa od kilku do kilkunastu minut.

Dr hab. med. Dorota Drożdż dołącza do zespołu Krakowskiego Centrum Diagnostyczno Klinicznego. Pani Doktor w zakresie schorzeń nefrologicznych zajmuje się zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Na co dzień pełni funkcję Kierownika Kliniki Nefrologii Dziecięcej i Zakładu Dializ Katedry Pediatrii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Już w najbliższy piątek, tj. 6 września br., w naszym Centrum konsultować będą chirurdzy naczyniowi - dr. med. Alzayany Imohamed oraz lek. Łukasz Nowarski. W ramach konsultacji naczyniowej, w razie potrzeby, wykonywane jest badanie USG Doppler kończyn dolnych. Lekarze konsultują pacjentów w zakresie  chorób tętnic (miażdżyca), chorób żył (żylaki kończyn), stopy cukrzycowej, obrzęków limfatycznych, czy leczenia pajączków i drobnych żylaków.

Doktor Balawender Robert, chirurg ogólny i proktolog, przyjmuje w naszym Centrum w ramach Poradni Ogólnej. Konsultuje pacjentów m.in. w zakresie schorzeń układu pokarmowego, schorzeń żołądka (choroba wrzodowa, krwawienia), chorób dwunastnicy (choroba wrzodowa, stany przednowotworowe), przepuklin jak również, żylaków odbytu (hemoroidów), znamion, brodawek, guzków, tłuszczaków. 

Doktor Barbara Budzynowska wykonuje, w zespole z dr Smołą Karolę - radiologiem, celowane biopsje cienkoigłowe. Dr Budzynowska wraz z dr Smołą wykonują biopsje  tarczycy, biopsję ślinianek biopsje piersi, biopsje węzłów chłonnych, biopsje zgrubień w bliznach oraz guzków podskórnych. Najbliższe terminy biopsji: 21 sierpnia br. (środa), od godz. 19.00 Doktor Budzynowska wykonuje również biopsje u dzieci. 

Pacjentów reumatologicznych informujemy o dodatkowych terminach konsultacji u dr Anetty Chrzanowskiej. Doktor Chrzanowska będzie przyjmować pacjentów zarówno 14 sierpnia br., jak i 19 sierpnia br.  Więcej informacji oraz rejestracja pod numerem telefonu 12 621 15 20. Zapraszamy.

Hemoroidy należą do wyjątkowo niekomfortowych schorzeń. Cierpią na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie warto czekać! Dziś w krótkim czasie można skutecznie sobie ulżyć, dzięki leczeniu proktologicznemu. Specjaliści proktolodzy naszego Centrum korzystają z wszelkich dostępnych metod leczenia guzków krwawniczych, w tym nowoczesnej metody klejenia hemoroidów klejem HemOff dającej bardzo dobre efekty leczenia.

Tylko regularne badanie piersi daje szanse na na wykrycie pierwszych zmian, z których w przyszłości może rozwinąć się groźny nowotwór. USG piersi to nieinwazyjne badanie oceniające stan piersi pod kątem obecności w nich ewentualnych zmian. Badanie pozwala wykryć guzki nowotworowe nawet na wczesnym etapie ich rozwoju, dlatego jest bardzo istotną profilaktyką nowotworów. W KCDK badanie USG piersi wykonuje dr Ewa Załęga-Trąbka,  doświadczony ultrasonografista posiadający specjalizację onkologiczną. 

Kontakt

Kontakt

Krakowskie Centrum Diagnostyczno Kliniczne
al. płk. Wł. Beliny-Prażmowskiego 60, Kraków
+48 12 621 15 20
+48 696 18 47 97
rejestracja@kcdk.pl
Odwiedź nas na Facebooku

Jak do nas dojechać?

Jak do nas dojechać?